غیر فعال کردن auto save و revisions در وردپرس

0 1,402

وردپرس خیلی پیشتر از آنکه یک سکوی انتشار وبسایتهای ریز و درشت با انواع و اقسام کاربری ها باشد یک ابزار وبلاگنویسی آنلاین است تا وب نویسان و روزنامه نگاران بتوانند بطور کاملا برخط بدون نیاز به هیچ ادیتور آفلاینی مطالب خود را بنویسند، ویرایش، ذخیره و منتشر کنند.
برای رسیدن به این هدف، وردپرس دو قابلیت ذخیره خودکار (auto save) و برداشت رونوشت (revisions) در فواصل زمانی کوتاه را در هسته وردپرس لحاظ کرده است تا زمینه های از دست رفتن نوشته های برخط کاربران بدلیل حوادث و اتفاقات ناگهانی مثل قطع برق یا قطعی اتصال اینترنت به کمترین حد ممکن کاهش یابد.

POST_REVISIONS_AUTOSAVE
غیر فعال کردن auto save و revisions در وردپرس

روی دیگر سکه این دو قابلیت خوب افزایش حجم و در نهایت کاهش سرعت پاسخگویی دیتابیس است که برای آنهایی که از وردپرس برای سایتهای بزرگ با مطالب ارسالی زیاد استفاده می کنند عملا یک دردسر آزاردهنده است.
پیشتر در این مطلب با معرفی افزونه WP-CMS Post Control plugin برای رفع این مساله و غیرفعال کردن auto save و revisions راهکار ارائه داده بودم ولی از آنجایی که استفاده زیاد از افزونه ها هم دردسرهای خاص خودش را دارد دو هک کاربردی به شما پیشنهاد می شود تا با افزودن آنها به فایل wp-config.php این دو قابلیت را کنترل و غیر فعال کنید.
با افزودن کد زیر می توانید زمان ذخیره خودکار را به تعوق بیاندازید. با انتخاب عدد بالا عملا این قابلیت غیرفعال می شود

define('AUTOSAVE_INTERVAL', 86400);

با اضافه کردن کد زیر هم می توانید امکان رونوشت را کاملا از کار بیاندازید:

define( 'WP_POST_REVISIONS', false );
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.