۸ بازی ساده‌ای که می‌توانید با هوش مصنوعی ChatGPT انجام دهید

0 643

ChatGPT یک ابزار همه کاره برای همه چیز از تحقیق گرفته تا دستاوردهای علمی است؛ اما آیا می‌دانستید که می‌توانید با آن بازی نیز انجام دهید؟

به گزارش ایستاتگ و به نقل از makeuseof،  ابزارهایی مانند هوش مصنوعی ChatGPT برای اهداف زیادی استفاده می‌شوند که برخی از آن‌ها بسیار هیجان انگیز است.

ما در این مقاله چند بازی ساده با چت بات هوش مصنوعیChatGPT را به شما معرفی می‌کنیم.

tic-tac-toe

بازی tic-tac-toe یک بازی هوش مصنوعی عالی است. برای شروع، از ChatGPT  درخواست بازی «Let’s play tic-tac-toe» یا موارد مشابه را کنید. همانطور که می‌بینید، ChatGPT یک شبکه ایجاد می‌کند.

کافی است به ChatGPT بگویید که می‌خواهید X یا O خود را در کجا قرار دهید. برای مثال، از ChatGPT بخواهید که O را در مربع بالا سمت چپ قرار دهد.

Guess What I Am

این نسخه ChatGPT از بازی حدس زدن کلاسیک است. با اختصاص دادن یک نقش به خود آغاز کنید و از ChatGPT بخواهید که شما را حدس بزند. در اینجا، ما 10 سوال به چت بات دادیم تا پاسخ درست را حدس بزند.

همچنین می‌توانید از ChatGPT بخواهید که نقشی را به خود اختصاص داده و شما حدس بزنید.

Quiz Games

ChatGPT قادر است بازی‌های مسابقه‌ای انجام دهد. تنها چیزی که لازم است این است که جزئیات مسابقه را به او بدهید.

به طور مثال در مرحله اول، ما از آن خواستیم که پنج سوال در مورد دانش عمومی بپرسد و ما به سوالات پاسخ دهیم.

Hangman

خوب،  هیچ گرافیکی از بازی Hangman در ChatGPT وجود ندارد، اما اساس بازی یکسان است. دراین بازی هوش مصنوعی از ما خواست کلمه‌ای را انتخاب کنیم و سپس حروف صحیح را در مکان‌های نادرست قرار داد.

Word ladder

Word ladder یک بازی ساده با کلمات است که در هر بار یک کلمه را با تغییر یک حرف به کلمه دیگر تغییر می‌دهد. هر بار که یک حرف تغییر می‌کند، یک کلمه جدید ایجاد شود.

ما در بازی نردبان کلمه موفقیت بیشتری داشتیم، اما دوباره مجبور شدیم دستور را کمی تنظیم کنیم.

21 Questions

ما با پرسیدن از ChatGPT برای پیشنهاد بازی اعداد، بازی 21 سؤال را کشف کردیم. اولین پیشنهاد یک بازی به نام شمارش معکوس بود که بسیار سرگرم کننده بود. اما بعد از آن بازی 21 سوال را پیشنهاد داد.

زنجیره کلمات

با بازگشت به بازی‌های کلمه ای، این بار از هوش مصنوعی خواستیم زنجیره کلمه را بازی کند.

فهرست مختصری از قوانین بازی را به ما نشان داد.

در نهایت این به یکی از سرگرم کننده‌ترین بازی‌هایی تبدیل شد که با هوش مصنوعی امتحان کردیم، و یک بازی عالی برای بهبود دایره لغات کودکان است.

بازی‌های ماجراجویی

بازی‌های ماجراجویی مبتنی بر متن زمانی بسیار محبوبیت داشت. بنابراین، تصمیم گرفتیم استعداد ChatGPT را در این بازی بررسی کنیم.

ما با یک دستور ساده شروع کردیم و به هوش مصنوعی گفتیم “بیایید یک بازی ماجراجویی بازی کنیم.”

بازی ایجاد شده یک محیط جنگلی بود. بازی سرگرم کننده بود. با این حال، فاقد ماهیت بود و ما در چند حرکت با موفقیت به ماموریت در بازی پایان دادیم.

به نظر می‌رسد که ChatGPT می‌تواند یک بازی ماجراجویی سرگرم کننده مبتنی بر متن بسازد که هیجان انگیز است. تنها نیاز به یادگیری بیشتری دارد.

مزایا و معایب بازی با ChatGPT

بازی با هوش مصنوعی ChatGPT بدون عیب نیست. در تعدادی از بازی‌ها خیلی بد شروع کرد اما بهتر شد. با این حال، فراموش نکنیم که این فناوری نوپا روزانه در حال «یادگیری» است و بازی کردن هدف اصلی آن نبوده است.

ما از توانایی این هوش مصنوعی در پیشنهاد بازی‌ها لذت بردیم. بخش بزرگی از سرگرمی ChatGPT، فهمیدن این موضوع بود که چه کاری می‌تواند انجام دهد و چه کاری نمی‌تواند انجام دهد. ما همه بازی‌هایمان را به طور انحصاری در ChatGPT بازی کردیم، اما پلتفرم‌های جایگزین هوش مصنوعی زیادی دیگری نیز در دسترس است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.