۷ سایت عالی و امن برای دانلود فایل APK اندروید

0 798

آیا نیاز به دانلود APK در گوشی اندروید خود دارید و به دنبال روشی امن به‌غیر از گوگل پلی استور هستید؟ بهترین سایت‌های دانلود ایمن APK را به شما معرفی خواهیم کرد.

به گزارش ایستاتگ و به نقل از makeuseof، گاهی اوقات، اپلیکیشن اندرویدی که می‌خواهید نصب کنید در فروشگاه Google Play در دسترس نیست.

مثلاً در کشور شما فیلتر شده و ممکن است حاوی محتوای بزرگسالان باشد، یا ممکن است توسعه دهنده آن را حذف کرده باشد.

در این شرایط راه‌هایی برای نصب آن بر روی گوشی اندروید خود دارید. شما باید یک کپی از فایل APK را دانلود کنید.

چندین سایت به عرضهٔ فایل‌های APK می‌پردازند. برخی از آنها بهتر از بقیه هستند، بنابراین اگر می‌خواهید بهترین سایت‌ها را برای دانلود ایمن فایل‌های APK بشناسید؛+ در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

APK فرمت فایل اندروید است. مخفف Android Package Kit. وقتی یک اپلیکیشن را از Google Play دانلود می‌کنید، یک فایل APK را در پس‌زمینه دانلود و اجرا می‌کنید، اما به خود APK دسترسی ندارید.

از آنجایی که فایل‌های APK روی سیستم شما نصب می‌شوند، می‌توانند یک تهدید امنیتی ایجاد کنند.

بنابراین، باید مطمئن شوید که سایتی که استفاده می‌کنید قابل اعتماد است.

APKMirror

APKMirror بهترین سایت دانلود APK اندروید است. این سایت متعلق به همان تیم Android Police است و به شما اطمینان می‌دهد که ایمنی بالایی دارد.

کارکنان تمام فایل‌های APK آپلود شده در سایت را قبل از انتشار تأیید می‌کنند.

این سایت امضاهای رمزنگاری شده نسخه‌های جدید اپلیکیشن‌ها را با نسخه‌های قبلی مطابقت می‌دهد.

برنامه‌های جدید با سایر برنامه‌های همان توسعه‌دهنده مطابقت داده می‌شوند تا مشروعیت آنها تأیید شود.

نکته اصلی این است که اگر APKMirror نتواند اعتبار یک فایل APK را تأیید کند، فایل را منتشر نمی‌کند. به همین دلیل، هیچ فایل APK اصلاح شده، غیرقانونی یا پولی را در سایت پیدا نخواهید کرد.

برای هر برنامه، می‌توانید نسخه‌های قدیمی‌تر را دانلود کنید، اطلاعات استخراج‌شده از Google Play را مشاهده نمایید و به فهرستی از برنامه‌های مرتبط دسترسی پیدا کنید.

 

APKPure

بزرگ‌ترین رقیب اصلی APKMirror سایت APKPure است. این دو سایت در یک زمان راه اندازی شدند. مانند APKMirror، این سایت APK از روش‌های امنیتی بالایی پیروی می‌کند تا بررسی کند که همه APK ها ایمن و عاری از ویروس هستند.

چگونه APKPure ایمن است؟ این سایت قبل از انتشار با SHA1 قانونی بودن همه اپلیکیشن‌ها را تأیید می‌کند تا مطمئن شود امن است. باید امضاهای رمزنگاری برای نسخه‌های جدید اپلیکیشن‌ها با نسخه‌های منتشر شده قبلی مطابقت داشته باشند و برنامه‌های جدید با نرم‌افزارهای دیگر همان توسعه‌دهنده مطابقت داده شود.

 

اگر APKPure در مورد امنیت یک برنامه تردید داشته باشد، شرکت آن را در سایت منتشر نخواهد کرد. هیچ فایل APK اصلاح شده در APKPure وجود ندارد. از نظر قابلیت استفاده، APKPure اسکرین شات‌ها، توضیحات برنامه و ابرداده‌های را از گوگل می‌گیرد.

APKPure یک برنامه اندروید نیز در دسترس دارد. برای نصب باید برنامه را بارگذاری کنید، اما پس از راه‌اندازی و اجرا، می‌تواند به عنوان جایگزینی برای گوگل پلی استور باشد.

 

APK Downloader

ما واقعاً APKMirror و APKPure را دوست داریم. اما چند گزینهٔ دیگر نیز وجود دارد که ارزش بالایی دارند.

اول APK Downloader است. همه فایل‌های APK از فروشگاه Google Play استخراج شده‌اند تا بتوانید از امنیت و ایمنی آنها اطمینان داشته باشید. همانند سایر سایت‌های موجود، ابرداده‌های زیادی وجود دارد، به این معنی که در صورت تمایل می‌توانید Google Play  را کنار بگذارید.

 

Aptoide

Aptoide یکی دیگر از غول‌های دانلود APK است. بیش از 200 میلیون کاربر دارد و شش میلیارد بار دانلود شده است. مانند APKPure، این سایت یک Android APK ارائه می‌دهد که به شما امکان می‌دهد به فروشگاه دسترسی داشته باشید.

این شرکت همچنین یکی از اولین کمپانی‌هایی بود که فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال را در خود قرار داده است. توکن سایت به نام AppCoins به توسعه دهندگان این امکان را می‌دهد تا درآمد خود را در میان سایر کاربردها افزایش دهند.

 

yalp

فروشگاه Yalp برخلاف سایر سایت‌های این لیست نسخه وب ندارد. در عوض، باید برنامه را از F-Droid نصب کنید، که خود یکی از بهترین جایگزین‌های Google Play است.

پس از نصب برنامه Yalp Store بر روی دستگاه اندروید، می‌توانید از آن برای دانلود فایل‌های APK استفاده کنید. این بدان معناست که نگران بدافزارها و امنیت آن‌ها نباشید و

اگر دستگاه خود را روت کرده اید، Yalp می‌تواند اپلیکیشن‌ها را در پس زمینه به روز کند. مهم‌تر از همه، برای دانلود فایل‌های APK از Google Play، نیازی به داشتن حساب گوگل ندارید.

 

APKMonk

APKMonk یکی دیگر از سایت‌های محبوب دانلود اپلیکیشن APK است. این سایت روی برنامه‌های بازی تمرکز دارد و بازی‌های پرطرفدار در مرکز صفحه اصلی سایت قرار دارند.

استفاده از APKMonk بی خطر است. وقتی روی یک فهرست کلیک می‌کنید، تمام نسخه‌های قبلی برنامه، ابرداده‌های استخراج‌شده از فروشگاه Google Play، تصاویر برنامه و لینک‌ها به فهرست اصلی در فروشگاه را مشاهده می‌کنید. این سایت قبل از قرار دادن یک اپلیکیشن بر روی پلت فرم خود، بررسی‌های بدافزاری را انجام می‌دهد.

همچنین می‌توانید از APKMonk برای دانلود برنامه‌های معمولی استفاده کنید.

 

apkhere

APKHere بهترین سایت APK برای APKهای خارجی است که در فروشگاه Google Play در کشور شما در دسترس نیستند. محتوای انگلیسی زیادی وجود دارد که می‌توانید در آن جستجو کنید، با این حال، APK آلمانی، APK چینی، APK روسی و بسیاری موارد دیگر نیز در دسترس است.

در حالی که فایل‌های APK موجود در APKHere ایمن هستند، ما نمی‌توانیم ایمنی برخی از اپلیکیشن‌ها را تضمین کنیم. چین و روسیه به خاطر اقدامات امنیتی و حفظ حریم خصوصی خود شناخته شده نیستند، بنابراین باید احتیاط کنید.

 

قبل از نصب APK احتیاط کنید

مهم نیست که فایل APK را از کجا دانلود می‌کنید، همیشه باید مراقب باشید. چندین سرویس می‌توانند فایل‌های APK را از نظر بدافزار اسکن کنند. ما ابزارهای MetaDefender و VirusTotal را توصیه می‌کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.