۷ دلیل برای اینکه باتری گوشی شما خیلی سریع خالی می‌شود

0 74

در این مقاله 7 دلیل آورده شده که باعث می‌شود باتری گوشی شما به سرعت تخلیه شود؛ با این راهکارها می‌توانید مانع از تخلیه عمر باتری شوید.

به گزارش ایستاتگ و به نقل از makeuseof، خالی شدن باتری گوشی بسیار آزاردهنده است، به خصوص زمانی که بیرون از خانه هستیم و به گوشی‌های هوشمند خود نیاز داریم.

اما چرا باتری گوشی شما اینقدر سریع خالی می‌شود؟ چندین عامل می‌توانند بدون اینکه متوجه شوید باتری شما را تخلیه کند و کنترل این عوامل می‌تواند باتری را برای مدت طولانی‌تری شارژ نگه دارد. بنابراین، در اینجا هفت علت رایج تخلیه سریع باتری گوشی ذکر شده است.

 

روشنایی صفحه نمایش بالا است

1. high display brightness

یکی از واضح‌ترین دلایل تخلیه سریع باتری گوشی روشنایی صفحه نمایش است.

 

شما ممکن است از حداکثر روشنایی گوشی استفاده کنید، به خصوص زمانی که بیرون هستید، اما این کار تاثیر زیادی روی باتری گوشی تان دارد.

بنابراین، در صورت امکان، روشنایی صفحه نمایش خود را به حداقل برسانید تا در مصرف باتری صرفه جویی شود.

همچنین می‌توانید تنظیمات روشنایی گوشی را طوری قرار دهید که با تغییر نور خارجی تنظیم شود.

این کار به گوشی اجازه می‌دهد تا در محیط‌های کم نور تاریک شده و در محیط‌هایی که در معرض نور خیلی بالا قرار دارند روشن شود.

برای انجام این کار، ابتدا تنظیمات گوشی را باز کرده و سپس به بخش Display یا Display & Brightness (بسته به اندروید یا iOS ) بروید.

در این بخش، می‌توانید روشنایی گوشی را تنظیم کنید و روی روشنایی خودکار قرار دهید تا در طولانی مدت تا حد زیادی در عمر باتری صرفه جویی کنید.

 

اما استفاده از صفحه نمایش کم نور سخت است، به خصوص اگر بینایی شما ضعیف است.

بنابراین، به جای کاهش روشنایی صفحه، چه کار می‌توانید انجام دهید؟

در این قابلیت نمایشگر، برنامه‌های پرکاربرد خود را به حالت تاریک (دارک مود) تغییر دهید. این کار صفحه گوشی شما را به شدت تیره نمی‌کند، اما منوی سفید و پس‌زمینه برنامه‌ها را سیاه می‌کند.

می‌توانید حالت نمایش عمومی تلفن خود را با همان مراحلی که در تصاویر بالا نشان داده شده است تغییر دهید.

 

برنامه‌های پس زمینه

2. background apps

برنامه‌های پس‌زمینه حتی زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید، کار می‌کنند. مثلاً می توان به برنامه‌های VPN، آنتی ویروس، سلامت و تقویم در این بخش اشاره کرد.

بنابراین، چگونه می‌توانید برنامه‌های پس زمینه را غیرفعال کرد؟

برای این کار به تنظیمات بروید و روی Device Care (Android) یا Battery (iPhone) کلیک کنید.

سپس گزینه بهینه سازی باتری را مشاهده کنید که در صورت فعال شدن، برنامه‌های غیرضروری پس زمینه را می‌بندد. این کار می‌تواند در نهایت باعث صرفه جویی در عمر باتری شود.

 

حالت تصویر در تصویر

3. picture-in-picture mode

اگر از YouTube Premium، Twitch یا یک برنامه دیگر در گوشی تان استفاده می‌کنید، ممکن است از حالت تصویر در تصویر استفاده کرده باشید.

این قابلیت شامل تماشای ویدیو یا پخش استریم در یک کادر کوچک بر روی صفحه نمایش هنگام استفاده از برنامه‌های دیگر است. در این شرایط استفاده همزمان از چندین برنامه می‌تواند باتری گوشی شما را تخلیه کند.

 

برای غیرفعال کردن حالت تصویر در تصویر در برنامه‌های مورد نظر، به تنظیمات گوشی بروید و به بخش برنامه‌ها در اندروید یا تصویر در تصویر در آیفون مراجعه کنید.

سپس بر روی برنامه انتخابی از لیست کلیک کنید. حالا می‌توانید مجوزها و تنظیمات کلی برنامه را مشاهده کنید. در این بخش می‌توانید گزینه Picture in Picture را انتخاب کنید  و با استفاده از کلید آن را فعال یا غیرفعال نمایید.

 

24 ساعته به وایفای متصل هستید

با Wi-Fi یا دیتا می‌توانید در تمام ساعات و روز و شب در ارتباط باشید. اما این کار می‌تواند به میزان قابل توجهی باتری گوشی شما را خالی کند، زیرا شما اعلان‌ها، به‌روزرسانی‌های پس‌زمینه و … را همیشه دریافت می‌کنید.

در حین خواب می‌توانید  وای فای را خاموش کنید. البته می‌توانید گوشی خود را در حالت هواپیما قرار دهید. اما، اگر نگران از دست دادن  تماس‌های خود هستید، می‌توانید Wi-Fi و داده‌های را خاموش کنید تا همچنان بتوانید تماس‌های تلفنی را دریافت نمایید. به خاطر داشته باشید که تغییر دادن تلفن به حالت مزاحم نشوید، Wi-Fi یا دیتای شما را خاموش نمی‌کند.

 

باتری تلفن قدیمی

5. an old phone battery

گاهی اوقات، این برنامه یا تنظیمات نیست که بر عمر باتری گوشی تأثیر می‌گذارد، بلکه خود باتری است. مانند همه قسمت‌ها، تلفن‌ها نیز  قدیمی می‌شوند و با گذشت سال‌ها، باتری‌ها از کار می‌افتند. پس از حدود دو یا سه سال باتری دیگر نمی‌تواند به حداکثر ظرفیت اولیه خود برسد و این می‌تواند منجر به تخلیه سریع باتری شود.

اولین و واضح‌ترین راهکار در این شرایط تعویض باتری است. این کار بسیار ارزان‌تر از جایگزینی کلی گوشی هوشمند شما است و می‌تواند مشکل تخلیه سریع باتری را به سرعت برطرف کند. قیمت باتری با توجه به گوشی که دارید متفاوت خواهد بود.

روش دیگر، تعویض کامل گوشی است. ممکن است فقط باتری خراب نباشد؛ بلکه گوشی به طور کلی قدیمی شده و دچار مشکل شده است.

بنابراین انتخاب یک گوشی دیگر ممکن است روش راحت‌تر و از نظر مالی عاقلانه‌تر باشد. امروزه تعمیرات تلفن بسیار پرهزینه است، بنابراین اگر با چندین بخش معیوب سر و کار دارید و گوشی شما خیلی قدیمی است، ممکن است زمان تعویض گوشی شما فرا رسیده باشد.

 

برنامه‌های ردیابی مکان گوشی

تعداد زیادی برنامه وجود دارد که می توانند موقعیت مکانی شما را ردیابی کنند. Google Maps، Bumble، Deliveroo، و. .

این برنامه‌ها تنها زمانی که از آنها استفاده می‌کنید موقعیت مکانی شما را ردیابی نمی‌کنند، بلکه همیشه این کار را انجام می‌دهند. این نظارت دائمی موقعیت مکانی نیاز به انرژی دارد و می‌تواند عمر باتری گوشی را مختل کند.

ساده‌ترین راه برای غیرفعال کردن ردیابی موقعیت مکانی این است که موقعیت مکانی را به طور کامل خاموش کنید.

می‌توانید این کار را در منوی کشویی گوشی خود انجام دهید.

علاوه بر این می‌توانید مانند تصویر زیر، نماد موقعیت مکانی را در لیست کشویی گوشی خود نگه داشته تا به تنظیمات کامل موقعیت مکانی خود دسترسی پیدا کنید.

 

با این حال، اگر می‌خواهید برنامه‌های خاصی موقعیت مکانی شما را ردیابی نکند، می‌توانید ردیابی موقعیت مکانی را به صورت جداگانه در بخش «مجوزها» در تنظیمات هر برنامه غیرفعال نمایید.

 

اعلان‌ها

7. notifications

هنگامی که یک برنامه جدید را روی گوشی نصب می‌کنید، ممکن است تنظیمات اعلان آن به طور خودکار فعال شود.

اما ممکن است نیازی به دریافت نوتیفیکیشن از هر اپ را نداشته باشید. بنابراین، می‌توانید اعلان‌ها برنامه‌های خاص را غیرفعال کنید تا به کاهش شارژ باتری کمک کند.

 

برای این کار به تنظیمات گوشی و بخش Notifications بروید. در این بخش، می‌توانید اعلان‌ها را برای همه برنامه‌های نصب شده روی گوشی خود مشاهده کنید.

حالا می‌توانید تنظیمات اعلان هر برنامه را تغییر داده، یا با روشن و خاموش کنید. مثلاً ممکن است بخواهید برای بخش دایرکت‌های اینستاگرام اعلان‌هایی دریافت کنید، اما برای لایک‌ها یا فالوها نیازی به دریافت اعلان نداشته باشید.

 

نکات و ترفندهای دیگر

علاوه بر پیشنهادات بالا، چند راهکار اضافی وجود دارد که می‌توانید به شارژ باتری گوشی خود کمک کنید.

در ابتدا سعی کنید هنگام شارژ کردن گوشی از شارژر اصلی استفاده کنید، زیرا باتری به ظرفیت بهینه خود خواهد رسید. این همچنین می‌تواند به سرعت شارژ کمک کند.

سپس بررسی کنید که کدام اپلیکیشن‌ها بیشترین مصرف باتری را دارند، این کار را می‌توان در تنظیمات گوشی در بخش باتری انجام داد. در صورت عدم نیاز به این اپ‌ها ، آن‌ها را پاک کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.