۵ افزونه کاربردی جیمیل که تجربه کار با آن را لذت بخش می‌کند

0 61

از افزودن یادداشت‌ها و کامنت‌ها مانند گوگل داکس گرفته تا ارسال یادداشت‌های صوتی از طریق ایمیل، اینها تعدادی از افزونه‌ های جدید جیمیل هستند که کار با آن را لذت بخش‌تر می‌کنند.

به گزارش ایستاتگ و به نقل از makeuseof، محبوب‌ترین سرویس ایمیل در جهان به این معنی است که جیمیل منبع بی پایانی از برنامه‌های شخص ثالث و افزونه‌های ایجاد شده توسط توسعه دهندگان است.

5 افزونه کاربردی جیمیل

 

Email Comments (Gmail): مانند کامنت‌ گذاشتن در Google Docs اما این بار برای جیمیل

email comments

افزونه کامنت‌های ایمیل به شما امکان می‌دهد نظراتی را در جیمیل ارسال کنید، درست مانند Google Docs.

آیا تا به حال برای شما پیش آمده که یک ایمیل کاری از رئیس تان دریافت کرده باشید، روی «پاسخ به همه» ضربه زده‌اید تا در مورد آن با تیم خود صحبت کنید؛ اما فراموش کرده‌اید اسم رئیس را حذف کنید؟ این فاجعه است! جی‌میل گزینه‌های زیادی برای بحث کردن درباره یک ایمیل ندارد.

اما با این افزونه می‌توانید برای ایمیل‌ها کامنت بگذارید.

نظرات ایمیل یک افزونه زیبا در مورد ایمیل‌های چند نفری است که روی آن علامت‌گذاری شده‌اند در حالی که دیگران نمی‌توانند آن را ببینند. دقیقاً مانند کامنت‌ها در Google Docs.

یک ایمیل را باز کنید و روی آن نماد کلیک کنید تا پنجره نظرات برای آن پیام یا رشته پیام را ببینید.

در این پنجره، شرکت کنندگان با رنگ سبز (می‌توانند نظرات را مشاهده کنند) یا قرمز (نمی‌توانند نظرات را مشاهده کنند) علامت گذاری شده‌اند.

بنابراین، در حالی که رشته ایمیل اصلی ادامه می‌یابد، می‌توانید در پنجره نظرات ایمیل با تیم خود صحبت کنید.

 

Pause Gmail (Chrome) and Snailbox (Web): ایمیل‌های دریافتی را متوقف کنید، بعداً آنها را تحویل دهید

 

ایمیل یک عامل حواس پرتی در کار است. هر بار که اعلان دریافت می‌کنید، باید آن را بررسی کنید تا مطمئن شوید چیزی مهم را از دست نداده‌اید.

یک تکنیک عالی بهره‌وری برای غلبه بر این اعتیاد، جلوگیری از دریافت ایمیل‌ها و نمایش آنها بر اساس برنامه زمانی است که شما در مورد آن تصمیم می‌گیرید.

Pause Gmail  یک دکمه کاربردی برای توقف صندوق ورودی درست زیر دکمه نوشتن در جیمیل اضافه می‌کند.

هنگامی که می‌خواهید یک جلسه کاری داشته باشید، روی دکمه کلیک کنید و انتخاب کنید که چه مدت بعد می‌خواهید به طور خودکار از حالت استاپ خارج شود. البته، می‌توانید هر زمانی آن را به صورت دستی لغو کنید.

Snailbox یک سرویس وب است که می‌تواند ایمیل‌های شما را تا موعد برنامه زمانی تعیین‌شده شما، نگه دارد. برای ارسال ایمیل در فواصل زمانی معین، باید بر اساس منطقه زمانی خود برنامه زمانی ایجاد کنید.

می‌توانید آن را چندین بار در روز یا حتی ساعتی تنظیم کنید. در هر زمانی، می‌توانید وارد Snailbox شوید تا محدودیت را آزاد کنید یا روی برچسب Snailbox در صندوق ورودی جیمیل خود کلیک کنید تا ایمیل‌ها را ببینید. Snailbox به مدت دو هفته رایگان است و پس از آن 5 دلار در ماه هزینه اشتراک دارد.

 

Vocal Email (Chrome) : یادداشت‌های صوتی سریع را از طریق جیمیل ارسال کنید

vocal

ایمیل صوتی یک برنامه ساده برای ارسال یادداشت‌های صوتی یک دقیقه ای به جای ایمیل است، اما گیرنده می‌تواند بدون نصب هیچ افزونه‌ای آن را باز کند.

گاهی اوقات، نمی‌خواهید یک پیام ایمیل طولانی را تایپ کنید. برنامه‌های چت توانایی ارسال پیام صوتی ضبط شده را ارائه می‌دهند، پس چرا نتوان این کار را با ایمیل انجام داد؟ خوب، اکنون می‌توانید با ایمیل صوتی این کار را انجام دهید.

این برنامه افزودنی، دکمه‌ای را به جعبه ارسال ایمیل اضافه می‌کند تا یک کلیپ صوتی تا یک دقیقه را ضبط کند.

پس از اتمام، می‌توانید آن را به عنوان پیوست MP3 اضافه کنید یا لینک آن را ارسال نمایید.

پیوست MP3 برای گیرنده راحت‌تر است.

فایل صوتی می‌تواند از طریق ایمیل پخش شود. اگر گیرنده لینک را باز کند، به برنامه وب Vocal منتقل خواهد شد، جایی که کلیپ در حساب ذخیره می‌شود و می‌تواند بارها به آن گوش دهند.

نسخه رایگان Vocal امکان ضبط 50 کلیپ صوتی یک دقیقه ای در ماه را دارد. طرح اشتراکی اجازه 200 کلیپ در ماه را بدون محدودیت می‌دهد و مزایایی مانند رونویسی خودکار در برنامه Vocal را در خود جای داده است.

 

Contact Notes CRM (Gmail): یادداشت‌های خصوصی برای مخاطبین روی دسکتاپ و موبایل

Contact Notes CRM یک افزونه جیمیل برای دسکتاپ و موبایل برای نوشتن یادداشت است، بنابراین وقتی مشتریان مجدداً برای شما ایمیل می‌فرستند، از تعاملات گذشته و افکار خود مطلع شوید.

برای کسانی که از صندوق ورودی خود به طور انحصاری برای صحبت با مشتریان استفاده می‌کنند، این افزونه عالی است. چند افزونه دیگر نیز این کار را انجام می‌دهند، اما وقتی از جیمیل در گوشی خود استفاده می‌کنید، نمی‌توانید به آن یادداشت‌ها دسترسی پیدا کنید. اما با این افزونه می‌توانید.

افزونه‌های Google Workspace Marketplace نه تنها روی دسک‌تاپ بلکه در موبایل نیز کار می‌کنند.

این برنامه‌ها در نوار کناری جیمیل قرار می‌گیرند. برای نصب برنامه Contact Notes CRM و راه‌اندازی آن، باید اولین بار جیمیل دسک‌تاپ را باز کنید..

هنگامی که نصب شد، یک ایمیل باز کنید و Contact Notes CRM را از طریق نوار کناری اجرا نمایید.

 

Mailflow(Chrome): سیستم مدیریت ایمیل قدرتمند

mailflow

Mailflow یک سیستم مدیریت ایمیل عالی برای جیمیل است که به شما یک داشبورد برای مدیریت پروژه‌هایتان می‌دهد، وظایف و زمان‌بندی‌ها را به‌طور خودکار وارد کرده، و به شما امکان می‌دهد با اختصاص کارها، ایجاد کامنت‌ها و اضافه کردن یادداشت‌ها با تیم خود همکاری کنید.

در صورتی که دوست ندارید چند افزونه نصب کنید، این افزونه برخی از ویژگی‌های دیگر افزونه‌های دیگر این مقاله را نیز شامل می‌شود.

برای سازماندهی ایمیل‌ها، باید پروژه‌هایی را با الگوی مشخص ایجاد کنید: الگوی فقط ایمیل‌ها، پروژه، CRM ساده، پشتیبانی، استخدام یا وظایف.

این الگوها انواع مختلفی از سیستم‌های مدیریت ایمیل را ایجاد می کند. می‌توانید هر ایمیلی را به پروژه اضافه کرده و Mailflow به‌طور خودکار ویژگی‌های ضروری مانند پیوست‌ها، مهلت‌ها، اطلاعات شخصی مانند امضاها و … را  استخراج می‌کند.

وقتی ایمیلی را باز می‌کنید، می‌توانید آن را با Mailflow به روش‌های مختلفی ارتقا دهید. هر متنی را از ایمیل هایلایت کنید تا به یادداشت یا کار تبدیل شود. می‌توانید به هر ایمیلی کامنت اضافه کنید، درست مانند کامنت‌های Google Docs. اگر پروژه با دیگران به اشتراک گذاشته می‌شود، می‌توانید وظایفی را به تیم خود محول کنید یا یادداشت‌ها و کامنت‌هایی را به آنها ارسال کنید.

 

در مجموع، Mailflow در سازماندهی ایمیل‌ها برای پروژه‌ها بسیار عالی عمل می‌کند. با اشتراک‌گذاری آن با همکاران، خود را از فورواردهای بی‌پایان ایمیل، رشته‌های ایمیل ویرایش‌شده و … نجات خواهید داد.

ما این افزونه را بهترین افزونه‌های جیمیل برای افزایش بهره وری می‌دانیم.

نسخه رایگان Mailflow به شما امکان می‌دهد 25 رشته ایمیل را مدیریت کنید و حداکثر پنج مهمان داشته باشید. اگر می‌خواهید از آن در تیم‌ها برای مدیریت پروژه‌های بیشتر استفاده کنید، Mailflow Pro را با 9 دلار در ماه دریافت کنید.

 

افزونه‌های زیادی نصب نکنید!

در حالی که ما در این مقاله چند افزونه مختلف برای جیمیل را به شما معرفی کردیم، بهتر است در مورد نصب آن‌ها دقت بیشتری داشته باشید. همانطور که همه این افزونه‌ها مفید هستند، به یاد داشته باشید که سرعت مرورگر شما را کاهش می‌دهند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.