قیمت پشتیبانی شبکه کامپیوتری برای کسب و کارهای کوچک و متوسط

0 190

اکثر صاحبان کسب و کار اهمیت داشتن یک تیم پشتیبانی IT قابل اعتماد را درک می کنند. امروزه در مجموعه های مختلف همه چیز به کامپیوتر و شبکه وابسته است. وقتی فناوری کسب و کار شما خوب کار نمی کند یا خراب می شود، مشتریان شما ناراضی می شوند و بهره وری متوقف می شود.

به دو شکل میتوان این نگهداری را انجام داد. استخدام نیرو و برون سپاری. در اینجا حدود هزینه ها بیان شده و مقایسه ای نیز انجام میگردد.

هزینه پشتیبانی فناوری اطلاعات برای مشاغل کوچک و متوسط

بیایید با نگاه کردن به مزایا و معایب هر یک از مدل های ذکر شده در بالا شروع کنیم تا به شما کمک کند بهترین تصمیم را برای کسب و کار خود بگیرید.

با توجه به تغییرات قیمتی بر مبنای پایه حقوق مطلب را ادامه میدهیم.

مدیران شبکه کار بلد در ایران، حداقل دو تا سه برابر پایه حقوق، دریافتی خواهند داشت. پایینتر از این عدد به معنی نیروی تازه کار است که مخاطرات آن بیشتر از مزایای آن است. کارکنان این موضوع برای کسب و کار شما حدود (پایه حقوق*3) * 12 ماه دارد + 2 حقوق برای عیدی و معادل 1 حقوق برای سنوات. اما حقوق های بالا فقط شروع است. همچنین باید برای هزینه ‌های پنهان استخدام، آگهی، آموزش، مراقبت‌ های بهداشتی و سایر امتیازات، بودجه اختصاص دهید.

هزینه برون سپاری نگهداری برای مشاغل کوچک و متوسط ، در عین مزایایی که در ادامه به آن میپردازیم بسیار پایینتر خواهد بود. قیمت با توجه به شرایط شرکت ها و امکانات آن ها متغیر بوده و بهترین راه اطلاع، استعلام از یک شرکت خدمات پشتیبانی شبکه است.

شبکه کامپیوتری  و اتاق سرور در صورتی که به شکل اصولی و صحیح راه اندازی گردد، می بایست بدون وقفه به کار خود ادامه دهد. احتمال بروز مشکل و خرابی، و یا نیاز به تغییرات در این سیستم وجود دارد. موضوعی که مطرح است حجم آن چقدر است. این موضوع هزینه پشتیبانی شبکه را مشخص میکند. با استخدام نیرو، همیشه یک نفر یا تیم در دسترس هستند. اما آیا واقعا مورد نیاز است.

پشتیبانی شبکه کامپیوتری

مزایا و معایب تیم های داخلی IT

با پشتیبانی داخلی، همیشه یک تیم با تجربه از متخصصان در دسترس هستند. این بدان معنی است که تیم شما می تواند مطمئن باشد، زیرا بداند که نیازهای فناوری آنها به سرعت و کارآمد برآورده می شود.

با این حال، پشتیبانی فنی داخلی تا حد زیادی گران ترین استراتژی است.

استخدام های داخلی اغلب فاقد برخی از مهارت های مهم هستند

اما چه اتفاقی می‌افتد اگر کسب‌ و کار شما به مهارت‌ های پشتیبانی فنی پیشرفته در مدیریت ارتباطات، رایانش ابری یا امنیت سایبری نیاز داشته باشد که تیم داخلی شما فاقد آن باشد؟ حتی پس از آن سرمایه گذاری قابل توجه در تیم IT خود، ممکن است همچنان نیاز به استخدام یک مشاور ساعتی برای تقویت تیم خود داشته باشید.

مشکل این است که استخدام تمام مهارت‌ های فناوری اطلاعات مورد نیاز برای خدمت به کسب ‌و کارهای مدرن، کار زیادی برای دستیابی به آن می‌طلبد و غیرعملی است. فراتر از مجموعه مهارت‌ ها، گردش مالی مکرر و نیاز به ارتقای مهارت مداوم تیم، اجرای داخلی IT را به چالشی بزرگ برای همه به جز بزرگ‌ ترین شرکت‌ های خاص فناوری تبدیل کرده است.

مشاور IT نرخ ساعتی: مراقب هزینه های پنهان باشید

ارائه‌ دهنده خدمات فناوری اطلاعات به اصطلاح مشاور، مدلی از پشتیبانی است که در آن کارکنان را بر اساس نیاز استخدام می‌کنید. وقتی چیزی خراب می شود، با ارائه دهنده ای تماس می گیرید که مشاور یا تکنسین فناوری اطلاعات را برای عیب یابی و رفع مشکل می فرستد. مدل سرویس تعمیر تعمیر اغلب یک گزینه مناسب و ارزان در نظر گرفته می شود. اگر شبکه شما همچنان به خوبی کار می کند، نمی توانید هیچ صورت حساب پشتیبانی IT نداشته باشید!

پشتیبانی شبکه کامپیوتری

با این حال، به ندرت چنین است. در واقع، پشتیبانی از تعمیر تعمیر معمولاً در دراز مدت بسیار گرانتر از بسته خدمات ماهانه از یک MSP معتبر است.

یکی از دلایلی که باعث می‌شود مشاوران IT ساعتی گران‌تر شوند این است که درآمد آنها به میزان زیادی که مشتریا نشان برای رهایی از مشکلات به کمک نیاز دارند، مرتبط است. به طور طبیعی، هزینه دریافتی توسط ایشان، بر اساس سالها تجربه و تخصص خواهد بود.

دلیل دیگری که مشاوران فناوری اطلاعات در نهایت هزینه بیشتری می‌ برند این است که پشتیبانی آنها واکنشی است، نه فعالانه.

مدل خدمات فناوری اطلاعات مدیریت شده، که در زیر بررسی خواهیم کرد، برای حفظ سلامت و پایداری شبکه شما و عدم پاسخگویی به مشکلات در صورت بروز آنها ساخته شده است. این به این معنی است که زمان کمتری برای منتظر ماندن برای کارشناس فناوری اطلاعات شما برای تماس با شما، زمان کمتری برای انتظار برای کار کردن رایانه های شما و همه اینها به معنای صرفه جویی در هزینه است

مدل خدمات فناوری اطلاعات مدیریت شده با نرخ ثابت

یک ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات مدیریت شده (MSP) خدمات فناوری اطلاعات را به صورت پیشگیرانه، ثابت و ماهانه به مشاغل ارائه می دهد. برخلاف مشاوران IT ساعتی، هدف در وهله اول جلوگیری از بروز مشکلات فناوری اطلاعات است.

شرکت های پشتیبانی شبکه سیستم های مشتریان خود را با کار پیشگیرانه برای جلوگیری از مشکلات قبل از اینکه مشکلی پیش بیاید، راه اندازی می کنند. کسب و کارها از طریق نظارت و مدیریت از راه دور (RMM) تعمیر و نگهداری و پشتیبانی منظم می کنند. این ابزارها به شرکت های پشتیبان ها اجازه می دهد تا زیرساخت های فناوری اطلاعات مشتریان خود را در تمام ساعات شبانه روز زیر نظر داشته باشند و اطمینان حاصل کنند که مشکلات به سرعت شناسایی و حل می شوند.

همسو کردن علایق باعث ایجاد اعتماد و مشارکت می شود

MSP ها معمولاً برای پشتیبانی ماهانه بر اساس هر دستگاه و هر کاربر، از مشتریان هزینه می گیرند. مدل قیمت گذاری با نرخ ثابت برای برخی از مشاغل گیج کننده است. چرا باید هزینه بسته خدمات ماهانه را پرداخت کنند در حالی که مشکلی پیش نمی آید؟

دلیل اصلی این است که به حفظ سلامت زیرساخت شبکه رایانه ای شما کمک می کند. اما دلیل مهم دیگری نیز وجود دارد و آن این است که به تسهیل احساس مشارکت برد-برد بین شما و MSP شما کمک می کند.

هزینه خدمات ثابت – بدون هزینه یا کارمزد پنهان – به این معنی است که MSP صرف نظر از اینکه چقدر کار انجام می دهد، همان مقدار پول را به دست می آورد. کسب‌ و کارهایی که با یک MSP شریک میشوند، میتوانند مطمئن باشند که ارائه‌ دهنده آنها همیشه با حداکثر کارایی کار میکند تا فناوری آنها را در شرایط بهینه نگه دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.